Fazenda Alcantilado
| Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Aktiviteter Vandring |
| Spa & Hälsocenter Ångrum | Mötesfaciliteter Mötes-/bankettfaciliteter | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Barnvänligt Spelrum | Husdjur Husdjur tillåtna |
När du bor i villan Fazenda Alcantilado Visconde De Maua kan du enkelt nå Cachoeira Veu de Noiva, som ligger cirka 4 km bort.
Ungefär 10 minuters bilresa från denna villa hittar du Parque Nacional do Itatiaia, medan Museu Duas Rodas ligger cirka 25 minuter bort till fots.
Villan inkluderar ett badrum med en separat toalett och en dusch.
Te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap finns i köket på boendet. Restaurangen Recanto Mineiro erbjuder sydamerikanska specialiteter mindre än 1 km bort. Du kan koppla av med ångbad och bastu och njuta av vilan till fullo.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strandparasoll
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Bastu
- Ångrum
- Vandring
Service
- Hushållning
- Utflykts-/biljettservice
- Mötes-/bankettfaciliteter
På rummet
- Sittgrupp
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- LCD-TV
- Spelrum
- Heltäckningsmatta
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i villan Fazenda Alcantilado?
Ja, villan Fazenda Alcantilado tillhandahåller Wi-Fi i hela boendet. - ❓
Finns det ett kök i villan Fazenda Alcantilado?
Ett kök finns i villan Fazenda Alcantilado. - ❓
Är husdjur tillåtna i villan Fazenda Alcantilado?
Gästerna får bo på villan Fazenda Alcantilado med sina husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool i villan Fazenda Alcantilado?
Ja, en bubbelpool finns i villan Fazenda Alcantilado. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska Visconde De Mauas viktigaste landmärken, inklusive Cachoeira do Santuário (4 km), Poco do Marimbondo Waterfall (2 km) och Cachoeira Veu de Noiva, som finns inom 10 minuters bilresa.